Értékes adományt kapott a sürgősségi osztály

Egymillió forint értékű adományt kapott csütörtökön a Hetényi Géza Kórház Sürgősségi Betegellátó Osztálya. Az adományt a Magyarországi Sürgősségi Ellátásért és Mentésért Alapítvány képviseletében dr. Balla Rozália kuratóriumi elnök adta át. Mint mondta, az Erste Bank közreműködésével az ország számos kórházát tudják segíteni a mostani időszakban.

D. Bendó Mihály, a sürgősségi részleg osztályvezető főorvosa kiemelte, hogy különösen örülnek a felajánlásnak, hiszen a Covid-járvány esetleges újabb hulláma idején nagy segítséget jelentenek ezek az eszközök egy-egy fertőzésgyanús eset kapcsán.

Az intubálódoboz és a videolaringoszkóp segítségével kevésbé kell közel hajolni a beteghez, a személyzet megvédhető az esetleges fertőzéstől.
Mint dr. Anatolij Kudrjavcev orvos igazgató hozzátette, a mostani helyzetben nagyon fontos ez a műszer, mert a dolgozók védelme elsődleges. Ugyanakkor hangsúlyozta: remélhetőleg minél kevesebbet kell majd ezeket az eszközöket használni.