Újabb emléktáblák a Gergely-terem falán

Dr. Rusvai Antal, dr. Matuz Dezső, dr. Endes János, dr. Grúber Károly – mindannyian nagy formátumú, meghatározó orvosai voltak a Hetényi Géza Kórháznak. Tiszteletükre emléktáblákat avattak hétfőn a Gergely-terem falán.

Amint azt dr. Bene Ildikó főigazgató kiemelte,  négy olyan gyógyítóra emlékezünk, akik mind szakmailag, mind emberileg kiemelkedő személyiségei voltak a megyei kórháznak. Olyan emberek, akik amellett, hogy szívvel-lélekkel gyógyítottak, oktattak, tanítottak is, és arra voltak a legbüszkébbek, ha a mentoráltjaik többre vitték, mint ők.

Ezt szeretnék megőrizni emléktáblájukkal azon a falon, amelyre az első nevek 2016-ban kerültek fel. Az itt található immáron 21 emléktáblán szereplő orvos mind-mind öregbítette a kórház hírnevét, kiemelkedőt alkottak. Munkájuk során mindig egyet tartottak szem előtt: a betegek gyógyítását.